szkody górnicze
728-838-858 
szkody górnicze
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Odszkodowanie za szkody górnicze

Bezpłatna konsultacja prawna dla poszkodowanych przez szkody górnicze tel. 728 838 858

Odszkodowania za szkody górnicze forum

Szkody górnicze Budryk; szkody górnicze Wesoła; szkody górnicze PGG; szkody górnicze Piast; szkody górnicze Ziemowit; szkody górnicze Sośnica; szkody górnicze w JSW, szkody górnicze SRK; szkody przez kopalnie dolomitu; szkody górnicze Węglokoks; szkody górnicze kopalnia Pokój; szkody górnicze w Bieruniu; szkody górnicze Ruch Halemba; szkody górnicze w Chełmie Śląskim; szkody górnicze Ruch Bielszowice; Szkody górnicze w Ornontowicach; szkody górnicze w Rudzie Śląskie; szkody górnicze w Bytomiu; szkody górnicze w Jaworznie; szkody górnicze w Mysłowicach; szkody górnicze w Rybniku; szkody górnicze w Żarkach, szkody górnicze w Lędzinach; szkody górnicze w Kochłowicach; szkody górnicze na Halembie; szkody górnicze w Imielinie.

 

Zgłoszenie szkód górniczych

 

jak zgłosić szkody górnicze

Zgłoszenie szkód górniczych tel. 728 838 858

 

Wiele osób pyta co znaczy „dom wypłacony z tytułu szkód górniczych?” lub o „jednorazowe odszkodowanie za dom z tytułu szkód górniczych„. Jak wiadomo w południowej Polsce od lat działa wiele zakładów górniczych, które niszczą teren deformacjami, a to ma bezpośredni wpływ na nieruchomości. Domy pękają po wstrząsach w kopalni, ale też dochodzi o zalania wodami gruntowymi. Dlatego też ustawodawca nakazał aby kopalnie w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia szkód górniczych wypłaciły odszkodowanie lub naprawiły szkody. Każdy kto miał naprawiane szkody przez firmę kopalni wie, że to chyba najgorszy z wariantów, gdyż jakość prac pozostawia wiele do życzenia. Adwokat specjalizujący się w odszkodowaniach za szkody górnicze (tel. 728 838 858) zaobserwował w ostatnich latach niepokojące zjawisko odmowy uznania szkód górniczych. Poszkodowani zgłasza szkody górnicze, a kopalnia albo zasłania się koronawirusem albo dużą ilością zgłoszeń albo też od razu uznaje, ze to nie ich teren oddziaływania bądź przedawnienie szkód górniczych. Tak roszczenie o odszkodowanie za szkody górnicze przedawnia się i samo zgłoszenie bądź negocjacje z kopalnia nie przerywają biegu przedawnienia.

 

Co zrobić aby uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze?

 

uzyskać odszkodowanie od kopalni

Specjaliści od odszkodowań za szkody górnicze tel. 728838858

 

Zgodnie z prawem kopalnia ma obowiązek wypłacić odszkodowanie za szkody górnicze w terminie 30 od chwili zgłoszenia np. spękanych ścian budynku. Jednak rzeczywistość jest inna. Po zgłoszeniu szkody górniczej poszkodowany prosi się aby ktoś od kopalni przyjechał zobaczyć uszkodzony budynek, a następnie czeka kolejne miesiące na stanowisko zakładu górniczego. Nawet jeśli kopalnia uznaje szkody górnicze to przesyła niekorzystną ugodę i to bez podpisów zarządu (najczęściej jest to pusty projekt). Poszkodowani mają podpisać ugodę na mocy której zrzekną się dalszych roszczeń i być może za parę miesięcy otrzymają pieniądze, które nie wystarczą nawet na prowizoryczny remont.

 

Znacznie korzystniejszym i z doświadczenia wiemy, że szybszym sposobem uzyskania odszkodowania za szkody górnicze jest pozew do sądu. Oczywiście kopalnie wiedzą, że w Polsce ludzie obawiają się procedury sądowej dlatego też sprawy przeciągają w czasie lub proponują niekorzystne warunki ugód. Ale czy na prawdę nie warto iść do sądu? Oczywiście że wart. bo w sprawach o odszkodowanie za szkody górnicze nie ma opłaty od powództwa, a ślad wysyła eksperta od szkód górniczych z listy Prezesa Sądu. Niezależnego biegłego od szkód górniczych za którego poszkodowany właściciel nieruchomości nie musi płacić. Sąd zasądza znacznie wyższe odszkodowania za szkody górnicze, a poszkodowani otrzymują pieniądze szybciej niż gdyby prosili się kopalnie o uczciwe potraktowanie. Jedną z największych kancelarii specjalizujących się w odszkodowaniach za szkody górnicze jest Kancelaria Prawna 24h, która proponuje bezpłatne konsultacje prawne w sprawach z zakresu szkód górniczych (tel. 728 838 858). Adwokat specjalizujący się w szkodach górniczych może poprowadzić sprawę od początku do końca bez udziału poszkodowanych (od zgłoszenia szkód górniczych do wypłaty odszkodowania za szkody górnicze).

 

Kiedy kopalnia musi wypłacić jednorazowe odszkodowanie za dom?

 

pieniądze od kopalni za szkody

Jak zgłosić szkody górnicze? Tel. 728 838 858

 

Jednorazowe odszkodowanie za szkody górnicze należy się w sytuacji gdy wartość remontu przekracza wartość budynku. Odszkodowanie za dom zniszczony przez szkody górnicze jako jednorazowa odszkodowanie jest wypłacane najczęściej w sytuacji gdy budynek jest znacznie pochylony przez szkody górnicze. Nie jest to jedyna sytuacja ale zazwyczaj nieopłacalność napraw szkód górniczych występuje właśnie w sytuacje pochyłów budynku lub znacznych pęknięć ścian zewnętrznych domów. Naprawa szkód górniczych musi być nieopłacalna z przyczyn ekonomicznych. Nie mówimy tu o naprawie szkód górniczych przez kopalnie ale przez wycenę szkód górniczych przez biegłego sądowego. Jeśli w Twojej nieruchomości powstały szkody górnicze to nie zwlekaj, umów się na bezpłatną konsultację prawną z specjalistami w zakresie odszkodowań za szkody górnicze tel. 728 838 858.

 

szkoda górnicza

Szkody górnicze pomoc prawna

 

http://szkodygornicze.kancelariaprawna24h.pl/

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół wybitnych adwokatów i radców prawnych od lat zajmujących się odszkodowaniami za szkody górnicze na terenie całej Polski południowej: szkody górnicze Wesoła; szkody górnicze PGG; szkody górnicze Piast; szkody górnicze Ziemowit; szkody górnicze Sośnica; szkody górnicze w JSW, szkody górnicze SRK; szkody przez kopalnie dolomitu; szkody górnicze Węglokoks; szkody górnicze kopalnia Pokój; szkody górnicze w Bieruniu; szkody górnicze Ruch Halemba; szkody górnicze w Chełmie Śląskim; szkody górnicze Ruch Bielszowice; Szkody górnicze w Ornontowicach; szkody górnicze w Rudzie Śląskie; szkody górnicze w Bytomiu; szkody górnicze w Jaworznie; szkody górnicze w Mysłowicach; szkody górnicze w Rybniku; szkody górnicze w Żarkach, szkody górnicze w Lędzinach; szkody górnicze w Kochłowicach; szkody górnicze na Halembie; szkody górnicze w Imielinie.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,